"Až pochopíme, že se nerodí plod, ale citlivá inteligentní myslící bytost, tedy člověk, až ruce nastavené k práci skloníme, abychom je nabídli k pomoci, až pochopíme, že těhotná se stává bohyní a ve chvíli porodu odchází do svého nitra, kam nikdo nesmí vstoupit, až pochopíme, že jsme jen pozorovatelé, pak jsme porozuměli, co je normální porod."
(Dagmar Suchá, UNIPA)

středa 16. června 2010

God bless holidays!

Tak. Potkala jsem kamaráda Tashiho a ten říkal, že je to tu samej porod a tím pádem "lehce" nuda. Poslední dobou už ani ten porod ne. Je třeba tuto situaci napravit, řekla jsem si právě teďka, na porodním sále, na jedné z posledních služeb v Boskovicích. Od července budu pomáhat na svět dětem na porodním sále Obilní trh.
Příjem zaměstnanců do instituce FN Brno je zpestřen několika záludnostmi. Chtěla bych vědět, jestli i po chlapech vyžadují absolvovat něco jako "gynekologickou" prohlídku. Když jsem se zdravotní sestry zeptala, z jakýho důvodu to vyžadují, povídala něco o nějaké vyhlášce /nechce se mi pátrat, jestli taková nějaká existuje/ a pak to zakončila tím, že se zaměstnavatel vlastně jistí, aby nepřijal těhotnou, což doplnila poznámkou, že je to vlastně diskriminace a hezky se na mě usmála...
Já jsem se na ni neusmívala vůbec, jelikož jsem čekala hodinu, než jsem se vůbec dostala na řadu. Úplně nejvíc miluju ty nápisy na dveřích: "Neklepejte, vyčkejte příchodu sestry!" A dále, že prostor je monitorován. Po 40 minutách nevraživých pohledů do kamery jsem to prostě nevydržela a zaklepala... Taky mě iritoval další nápis na dveřích: "Od 11-12:00 KPL" já tam byla chvíli před 11, tak jsem se docela obávala, že to znamená něco jako "Klidová Pauza Lékaře". Sestra mi vysvětlila, že je to jakási kontrola, že mám počkat v čekárně, na příjem pacientů, že to nemá vliv. Není tedy divu, že po hodině čekání jsem na ni byla tak protivná, jak to jenom dokážu. A já to náhodou občas dokážu!!!
Dál po mě vyžadovali výpis z lékařské dokumentace, což je ten nejsměšnější dokument, jakej o mě existuje. Nic na něm totiž není. K mojí praktické lékařce totiž nechodím, protože jsem k ní jaksi nepojala důvěru. Takže na tomto lejstru chybí všechny záznamy o operacích, úrazech, nálezech atd. Mojí paní doktorce je to však úplně fuk a ještě nikdy se mě na ty informace nepokusila ani zeptat. Já to naše zdravotnictví prostě nechápu...
No a taky jsem měla výborný zážitek z parkování. Zjistila jsem při něm, že už umím docela s přehledem couvat i 100 metrů úzkou uličkou lemovanou různě zaparkovanými auty. Já hloupá dívčina, zajela jsem na parkoviště u právnické fakulty. Do takové levé uličky, doufala jsem, že na konci bude výjezd. Můj předpoklad se jaksi zhatil. Jednak tam popojíždělo asi dalších 6 aut, za mnou čekaly další 2, všichni chtěli parkovat, protože šli na promoci, že ano. To jsem mohla předpokládat, že takhle v červnu tam bude nával...!!! Po 15 minutách jsem to nevydržela a slečnu v bílým favoritu za mnou jsem dotlačila k plynulému vycouvání z tohoto ztísněného prostoru. Byla taky dost dobrá... Zajela jsem pak směrem k Lerchové do slepé uličky, vpravo bylo místo, tak se mi podařilo podélně zaparkovat. Když jsem odcházela od auta, zastavila mě paní a říká: "A slečno, to budete těm policajtům vysvětlovat jak, že parkujete v protisměru v zákazu vjezdu???" Po zážitku s parkováním na parkovišti mi to ale bylo všechno FUK! a letěla jsem na Zahradníkovu k doktorce. Při návratu k autu jsem v zarostlém křoví objevila značku zákaz vjezdu a tak mi to nějak všechno docvaklo... Vůbec mi to parkování už docela jde:)

S milým se máme výborně. Po tom, co jsem se k Davymu nastěhovala a lehce přeorganizovala a zazelenila byt, bych řekla, že tam máme opravdu hezky a útulno:) Na oknech jsou kytky, na balkónu je stolek, v knihovně knížky, pračka pere, sedačka má nový přehoz, polštáře nový povlak, lampička je v obýváku,... Momentálně nám myslím chybí akorát to dobrý víno ze sklípku v ledničce, včera jsem si chtěla dát dvě deci a pusto a prázdno!!! A úplně ze všeho nejvíc se těšíme na dovolenou, protože oba prožíváme tak krásně hektické pracovní dny, že takhle člověk prostě nemůže vydržet moc dlouho fungovat normálně. Dejf miluje, když nechávám zbytky jídla ve výlevce, a mně obzvláště imponuje, že On s radostní nechává svoje oblečení všude po bytě... A úplně nejlepší to je, když jsme unavení a máme to výborné víno, je teplý večer a sedíme na balkónu, koukáme do hvězd a noci a vykládáme. Já o porodech - Dejf o plášťových konstrukcích. Střídání popisu nějakého porodnického zážitku s detailním popisem konstrukce speciálního trojskla je úplně největší bomba zážitek:)

Poletíme sem:


Já se těším na slaný moře, západy slunka a výlety autem, vítr a vodu. Mám nový sluneční brýle, první moje sluňáky!!! a na ty se taky těším a nový bílý, dlouhý, krásný šaty k moři.

God bless holidays:)
J.

5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

odborník přes pláště: detailní popis jo? :) příště se u skla soustředím na hodnoty celkového prostupu tepla, Ψ použitých rámečků, činitel prostupu světla, celkový solární faktor a na závěr si nechám pojednání o použití plynů v izolačních sklech s vyzvednutím výhod argonu ... Budeš potřebovat hodně vína :)

Anonymní řekl(a)...

Vtipné jako vždy :-)
Nastěhovala jsem se a lehce přeorganiovala všechno :-)
Bob

Tashi řekl(a)...

No tak vidíš, že to jde. Přečetl jsem až do konce! :-)

spaceIL řekl(a)...

to posedávání na večerních balkónech/terasách je jeden z nejlepších sportů, co znám.

Anonymní řekl(a)...

Culdi! Já bych tě asi vážně zas ráda někdy viděla!:-) Třeba to někdy v létě nějak klapne. Mimochodem, teď v úterý večer jsou na Staré radnici Květy! Nemáš cestu Brnem? Vínem jsem teď naprosto zaujatá - momentálně mám doma otevřené 3 (slovy tři) láhve a užívám si jich na střídačku s těmi, co si dávám po kavárnách. Dnes jsem byla za Verčou. A taky jsem byla ve Zbrojovce na představení Muž a žena - celkem skvostné, řekla bych. Včetně industriálního prostředí (a ovšem taky archivního vína). Měj se fajne! Myška