"Až pochopíme, že se nerodí plod, ale citlivá inteligentní myslící bytost, tedy člověk, až ruce nastavené k práci skloníme, abychom je nabídli k pomoci, až pochopíme, že těhotná se stává bohyní a ve chvíli porodu odchází do svého nitra, kam nikdo nesmí vstoupit, až pochopíme, že jsme jen pozorovatelé, pak jsme porozuměli, co je normální porod."
(Dagmar Suchá, UNIPA)

pondělí 12. listopadu 2007

Jsem šikovná...

Sobota: Dojela jsem sama na chatu, naštípala trochu dřeva, zatopila jsem v krbu, uvařila si čajíček, pustila bojler, začalo sněžit! A protože jsem nemohla spát, udělala jsem si noční procházku pod hvězdama. Byla zima, nová asfaltka hladká a namrzlá jako sklo se mi postarala o zábavu. Po dlouhé době sama venku v zimě. Matně jsem tušila, jak jsou ty namrzlý stromy krásný. A taky že jo:) Ráno jako v pohádce!
Neděle: Cesta do Brna: vyjedu - nevyjedu, toť otázka. Nejdřív jsem neviděla nic přes namrzlý okna, potom přes mokrý brýle, pak mě začal studit sníh, kterej stihl napadnout na sedadlo, do bot a za krk. Pak prý jak nám ta technika usnadňuje život:) Po chvilce zkoušení různých rychlostí, to nejelo ani dopředu ani dozadu. Už jsem chtěla jít pro lopatu.. Ale ještě jednou jsem to zkusila a vybruslila ze závěje. Cesta do Brna průměrně 50km/h, pohodička s Gipsy Kings.
Na divadelní zkoušce jsme zjistili, že dát si víno před zkouškou je vražedný. Buďto se pořád smějete, nebo vám prostě nejde změnit tak rychle identitu, takže se při každé scéně musíte znova vžívat do vaší postavy a to někdy trvá zatraceně dlouho!
Slibuju sněhový fotky! J.

1 komentář:

HaWran řekl(a)...

az budete mit premieru, tak se urco prijdu podivat. jsem totiz moc zvedavej, jestli se vydrzis nesmat :)